Shakira – Milionowa Kara Dla Hiszpańskiego Państwa

Shakira dostała milionową grzywnę za niepłacenie podatków w Hiszpanii

Shakira Przyznaje Się Do Winy i Musi Zapłacić Milionową Karę Dla Hiszpańskiego Państwa

Proces Shakiry był rozłożony na kilka tygodni i skończył się już po kilku minutach. W Barcelonie gwiazda popu Shakira zgodziła się pójść na ugodę z prokuraturą i otrzymała karę trzech lat pozbawienia wolności w zwieszeniu oraz wysoką grzywnę.

Pozew o oszustwa podatkowe przeciwko gwieździe w Hiszpanii po zawarciu ugody z prokuraturą zostaje wstrzymany. Przewodniczący rozprawie sędzia ogłosił w Barcelonie, że 46-letnia Kolumbijka przyznała się do winy w ramach ugody i zgodziła się zapłacić grzywnę. Shakira została skazana na trzy lata więzienia w zawieszeniu i grzywnę w wysokości 7,3 mln euro.

Shakira osobiście pojawiła się na rozprawie w Barcelonie. W ciągu najbliższych kilku tygodni miało zostać przesłuchanych około stu świadków – teraz proces został przerwany po kilku minutach. Prokuratura zażądała dla matki dwóch synów ośmiu lat więzienia i grzywny w wysokości 23,8 mln euro. Shakira początkowo zdecydowanie odrzucała zarzuty i propozycję pozasądowego rozwiązania sprawy, wierząc w swoją niewinność i, jak mówiła, oddaje sprawę w ręce sprawiedliwości. Po przyznaniu się do winy, oszczędzono jej procesu.

Zarzut: Fałszywe Informacje Co Do Miejsca Zamieszkania

Prokuratura oskarżyła Shakirę o podanie nieprawdziwych danych dotyczących jej miejsca zamieszkania i oszukanie hiszpańskiego Skarbu Państwa na prawie 14,5 miliona euro. Według prokuratury Kolumbijka miała przeprowadzić się do Hiszpanii krótko po tym, jak w 2011 roku oficjalnie ogłosiła swój związek z byłym piłkarzem FC Barcelony i w między czasie też już ze swoim byłym partnerem Gerardem Piqué. Do 2015 roku za rezydencję podatkową podawała Bahamy.

Proces dotyczył konkretnie lat 2012–2014. Według prokuratury Shakira, która naprawdę nazywa się Shakira Isabel Mebarak Ripoll, ponad połowę tego okresu czasu spędziła w Hiszpanii i zgodnie z hiszpańskim prawem to właśnie w tym kraju musiała odprowadzać podatki. Shakira, by ominąć płatności, wykorzystywała firmy w rajach podatkowych.

Adwokaci Shakiry argumentowali, że odnosząca międzynarodowe sukcesy i znana między innymi z takich hitów, jak „Whenever, Wherever” i „Hips Don’t Lie” piosenkarka do 2014 roku prowadziła „koczownicze życie”. Do Hiszpanii przeniosła się na stałe na krótko przed narodzinami drugiego syna w styczniu 2015 roku. Po rozstaniu z Piqué Shakira wraz z ich wspólnymi synami Milanem i Sashą zamieszkała w Miami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © espana24.pl - Polski portal o Hiszpanii, wybrzeżu Costa Blanca oraz mieście Alicante i Torrevieja.